Houses of Parliament [MP]
Houses of Parliament [MP] 1540-9
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
Sir Nicholas Arnold
(Denys , Isham ) c. 1509 - 1580
Roger Amyce
(Lawson , ? ) c. 1515 - 1574
John Aylworth
(Ashton ) c. 1515 - 1575
Sir Henry Ashley
(Basset ) 1519 - 1588
Edward Aglionby
(Wigston ) 1520 - c. 1591
Houses of Parliament [MP] 1550-9
Ralph Assheton
(Orrell ) c. 1500 - 1559
Richard Assheton
(Harbottle ) post 1500 - 1579
Richard Assheton
(Harbottle ) post 1500 - 1579
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
Sir Nicholas Arnold
(Denys , Isham ) c. 1509 - 1580
Sir Nicholas Arnold
(Denys , Isham ) c. 1509 - 1580
Sir Nicholas Arnold
(Denys , Isham ) c. 1509 - 1580
William Allen
(Langford ) c. 1510 - c. 1574
William Allen
(Langford ) c. 1510 - c. 1574
William Allen
(Langford ) c. 1510 - c. 1574
William Allen
(Langford ) c. 1510 - c. 1574
Sir John Atherton
(Ratcliffe , Catterall ) c. 1513 - ante 1574
Roger Amyce
(Lawson , ? ) c. 1515 - 1574
Roger Amyce
(Lawson , ? ) c. 1515 - 1574
John Aylworth
(Ashton ) c. 1515 - 1575
John Aylworth
(Ashton ) c. 1515 - 1575
John Aylworth
(Ashton ) c. 1515 - 1575
John Aylworth
(Ashton ) c. 1515 - 1575
Robert Apley
(? , ? , ? ) ante 1519 - 1596
Robert Apley
(? , ? , ? ) ante 1519 - 1596
Sir Henry Ashley
(Basset ) 1519 - 1588
John Aldrich
(Sotherton ) ante 1520 - 1582
Edward Aglionby
(Wigston ) 1520 - c. 1591
Edward Aglionby
(Wigston ) 1520 - c. 1591
John Vaughan
(Morgan ) ante 1525 - 1574
William Aubrey
(Williams ) 1529 - 1595
William Aubrey
(Williams ) 1529 - 1595
William Aubrey
(Williams ) 1529 - 1595
Roger Alford
(Ramsey ) 1530 - 1580
Roger Alford
(Ramsey ) 1530 - 1580
Henry Adams
(Wogan ) ante 1532 - 1611
Henry Adams
(Wogan ) ante 1532 - 1611
Sir Matthew Arundell
(Willoughby ) c. 1534 - 1598
Bertram Anderson
(Carr ) + 1571
Bertram Anderson
(Carr ) + 1571
Bertram Anderson
(Carr ) + 1571
Bertram Anderson
(Carr ) + 1571
Sir Edmund Ashfield
(Barton ) + 1578
Sir Edmund Ashfield
(Barton ) + 1578
Sir Edmund Ashfield
(Barton ) + 1578
Houses of Parliament [MP] 1560-9
Richard Assheton
(Harbottle ) post 1500 - 1579
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
Sir Nicholas Arnold
(Denys , Isham ) c. 1509 - 1580
William Allen
(Langford ) c. 1510 - c. 1574
John Aylworth
(Ashton ) c. 1515 - 1575
Robert Apley
(? , ? , ? ) ante 1519 - 1596
Sir Henry Ashley
(Basset ) 1519 - 1588
William Aubrey
(Williams ) 1529 - 1595
James Dalton
(Rolle ) c. 1532 - 1601
Edward Ameredith
(Fortescue ) c. 1532 - 1606
Richard Argall
(Martyn , Scott ) c. 1533 - 1588
Sir Matthew Arundell
(Willoughby ) c. 1534 - 1598
George Ackworth
(Horne ) c. 1539 - ante 1593
Ashton Aylworth
(Fleetwood ) ante 1544 - ante 1603
Bertram Anderson
(Carr ) + 1571
John Austen
(Snelling ) + 1572
Sir Christopher Alleyn
(Paget ) + 1586
John Apsley
(Michell , Lewknor ) + 1587
Robert Atkinson
(Ashfield ) + 1607
Houses of Parliament [MP] 1570-9
William Almer
(Puleston )
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
Sir Nicholas Arnold
(Denys , Isham ) c. 1509 - 1580
Sir Nicholas Arnold
(Denys , Isham ) c. 1509 - 1580
William Allen
(Langford ) c. 1510 - c. 1574
John Agmondesham
(Everard ) c. 1511 - 1573
John Aylworth
(Ashton ) c. 1515 - 1575
John Aylworth
(Ashton ) c. 1515 - 1575
Robert Apley
(? , ? , ? ) ante 1519 - 1596
Robert Apley
(? , ? , ? ) ante 1519 - 1596
John Aldrich
(Sotherton ) ante 1520 - 1582
Edward Aglionby
(Wigston ) 1520 - c. 1591
John Vaughan
(Morgan ) ante 1525 - 1574
John Vaughan
(Morgan ) ante 1525 - 1574
Thomas Aldersey
(Calthrop ) ante 1529 - 1599
Robert Askewith
(Cartmell ) 1530 - 1597
James Dalton
(Rolle ) c. 1532 - 1601
James Dalton
(Rolle ) c. 1532 - 1601
Edward Ameredith
(Fortescue ) c. 1532 - 1606
Thomas Atkins
* c. 1538
Thomas Atkins
* c. 1538
Ashton Aylworth
(Fleetwood ) ante 1544 - ante 1603
Israel Amyce
(Forsett , Van Marys , Carew ) c. 1548 - 1607
Sir Henry Ashley
(Burgh ) 1548 - post 1605
Thomas Aglionby
(Glasier ) ante 1550 - c. 1584
Thomas Avery
(Thacker ) + 1576
Thomas Ayshe
(? ) + 1587
John Audley
+ 1588
Walter Vaughan
(Rice , Perrot ) + 1598
Brian Ansley
(Tyrrell ) + 1604
William Adyn
(Reve ) + ante 1605
Houses of Parliament [MP] 1580-9
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
John Astley
(Champernowne , Lenton ) c. 1507 - 1596
Thomas Aldersey
(Calthrop ) ante 1529 - 1599
Thomas Aldersey
(Calthrop ) ante 1529 - 1599
Thomas Aldersey
(Calthrop ) ante 1529 - 1599
Robert Askewith
(Cartmell ) 1530 - 1597
James Dalton
(Rolle ) c. 1532 - 1601
James Dalton
(Rolle ) c. 1532 - 1601
Thomas Atkins
* c. 1538
Thomas Atkins
* c. 1538
Thomas Atkins
* c. 1538
John Agmondesham
(Smith ) c. 1543 - 1598
Henry Anderson
(Morland , Collingwood ) 1545 - 1605
Henry Anderson
(Morland , Collingwood ) 1545 - 1605
Henry Anderson
(Morland , Collingwood ) 1545 - 1605
John Aldred
(Gates ) c. 1545 - 1606
John Aldred
(Gates ) c. 1545 - 1606
Sir Henry Ashley
(Burgh ) 1548 - post 1605
Sir Henry Ashley
(Burgh ) 1548 - post 1605
George Anton
(Taylor , Fitzwilliam ) c. 1550 - post 1601
John Atherton
(Conyers , Byron ) c. 1550 - 1617
John Atherton
(Conyers , Byron ) c. 1550 - 1617
Sir Anthony Ashley
(Okeover , Shelton ) 1551 - 1628
Sir Lancelot Alford
(Knowles ) ante 1553 - c. 1616
Sir John Acland
(Rolle , Portman ) 1553 - 1620
Sir William Gee
(Hutton , Crompton ) 1553 - 1611
Edward Aylworth
c. 1553 - c. 1625
Francis Aungier
(Fitzgerald , Barne , Cave ) c. 1558 - 1632
Henry Apsley
1561 - 1605
Sir William Armine (Armyne)
(Eure , Prettyman ) 1561 - 1622
Sir William Armine (Armyne)
(Eure , Prettyman ) 1561 - 1622
John Alford
(Oglethorpe ) ante 1562 - 1600
Nicholas Adams
(Powell ) c. 1565 - 1628
Walter Rice
+ post 1584
Thomas Ayshe
(? ) + 1587
Thomas Ayshe
(? ) + 1587
John Audley
+ 1588
John Ayshe
+ post 1589
William Ashby
+ 1593
Edward Aglionby
(Musgrave ) + 1599
James Altham
(Skinner , Stapers , Saunderson ) + 1617
Houses of Parliament [MP] 1590-9
William Aubrey
(Williams ) 1529 - 1595
James Dalton
(Rolle ) c. 1532 - 1601
Thomas Atkins
* c. 1538
John Agmondesham
(Smith ) c. 1543 - 1598
John Agmondesham
(Smith ) c. 1543 - 1598
Henry Anderson
(Morland , Collingwood ) 1545 - 1605
George Austen
(Mellersh , Harrison , Ware ) c. 1548 - 1621
George Anton
(Taylor , Fitzwilliam ) c. 1550 - post 1601
George Anton
(Taylor , Fitzwilliam ) c. 1550 - post 1601
Sir Anthony Ashley
(Okeover , Shelton ) 1551 - 1628
Adam Ashburnham
(Twysden ) 1557 - 1597
Francis Aungier
(Fitzgerald , Barne , Cave ) c. 1558 - 1632
Henry Apsley
1561 - 1605
John Aske
(Fairfax ) * 1564
Robert Ashley
1565 - 1641
Edward Alford
(Downing ) 1566 - 1631
Sir John Arundell
(Carey ) 1576 - 1654
John Acton
(Clare ) c. 1579 - 1621
William Ashby
+ 1593
John Audley
(Stockwood ) + c. 1594
Walter Vaughan
(Rice , Perrot ) + 1598
Edward Aglionby
(Musgrave ) + 1599
John Arnold
(Morgan , Tanfield ) + 1606
Sir John Vaughan
(Phillips ) + post 1614
Houses of Parliament [MP] 1600-9
George Austen
(Mellersh , Harrison , Ware ) c. 1548 - 1621
George Anton
(Taylor , Fitzwilliam ) c. 1550 - post 1601
Sir John Acland
(Rolle , Portman ) 1553 - 1620
Richard Assheton
(Clayton ) 1553 - 1610
Richard Assheton
(Clayton ) 1553 - 1610
Richard Assheton
(Clayton ) 1553 - 1610
Sir William Gee
(Hutton , Crompton ) 1553 - 1611
Thomas Antrobus
(Woodcock ) c. 1554 - 1611
John Astell
(Wells ) c. 1561 - 1634
John Astell
(Wells ) c. 1561 - 1634
Edward Alford
(Downing ) 1566 - 1631
Robert Askewith (Ayscough)
(? ) 1567 - 1623
Sir John Vaughan
(Meyrick , Palmer ) 1572 - 1634
Sir John Arundell
(Carey ) 1576 - 1654
Sir Roger Aston
(Stuart , Stanhope ) + 1612
Houses of Parliament [MP] 1610-9
Richard Amherst
(Raynes , Palmer ) 1565 - 1632
Edward Alford
(Downing ) 1566 - 1631
Robert Askewith (Ayscough)
(? ) 1567 - 1623
Sir John Astley
(Brydges ) c. 1569 - 1640
Francis Ashley
(Samways ) 1569 - 1635
Sir Oliver Lambart
(Fleetwood ) ante 1580 - 1618
Sir Henry Anderson
(Remington , ? , Hopkins ) 1583 - ante 1660
William Assheton
(Chamberlyn ) 1589 - 1659
Sir Mervyn Touchet (Tuchet)
(Barnham , Stanley ) c. 1592 - 1631
Lawrence Adams
(Gould , Wise ) + 1645
Houses of Parliament [MP] 1620-9
Sir William Armine (Armyne)
(Eure , Prettyman ) 1561 - 1622
Sir William Ayloffe
(Sterne , Barker , Stokes ) c. 1562 - 1627
Richard Amherst
(Raynes , Palmer ) 1565 - 1632
Sir Maurice Abbot
(Austen , Barnes ) 1565 - 1642
Sir Maurice Abbot
(Austen , Barnes ) 1565 - 1642
Sir Maurice Abbot
(Austen , Barnes ) 1565 - 1642
Sir Maurice Abbot
(Austen , Barnes ) 1565 - 1642
Sir Maurice Abbot
(Austen , Barnes ) 1565 - 1642
Edward Alford
(Downing ) 1566 - 1631
Edward Alford
(Downing ) 1566 - 1631
Edward Alford
(Downing ) 1566 - 1631
Edward Alford
(Downing ) 1566 - 1631
Robert Askewith (Ayscough)
(? ) 1567 - 1623
Francis Ashley
(Samways ) 1569 - 1635
Francis Ashley
(Samways ) 1569 - 1635
Francis Ashley
(Samways ) 1569 - 1635
Sir William Alford
(Rookes , Clarke ) c. 1571 - post 1642
Sir William Alford
(Rookes , Clarke ) c. 1571 - post 1642
Sir William Alford
(Rookes , Clarke ) c. 1571 - post 1642
Sir John Vaughan
(Meyrick , Palmer ) 1572 - 1634
Sir John Arundell
(Carey ) 1576 - 1654
Sir John Arundell
(Carey ) 1576 - 1654
Sir John Arundell
(Carey ) 1576 - 1654
Sir Henry Anderson
(Remington , ? , Hopkins ) 1583 - ante 1660
Sir Henry Anderson
(Remington , ? , Hopkins ) 1583 - ante 1660
Sir Henry Anderson
(Remington , ? , Hopkins ) 1583 - ante 1660
Sir Henry Anderson
(Remington , ? , Hopkins ) 1583 - ante 1660
Thomas Aldred (Alured)
(Jones ) 1583 - 1638
Sir Francis Annesley
(Philipps , Stanhope ) ante 1585 - 1660
Sir Francis Annesley
(Philipps , Stanhope ) ante 1585 - 1660
Sir John Hotham
(Rodes , Rokesby , Anlaby ) 1585 - 1645
Sir John Hotham
(Rodes , Rokesby , Anlaby ) 1585 - 1645
Sir John Hotham
(Rodes , Rokesby , Anlaby ) 1585 - 1645
Sir John Hotham
(Rodes , Rokesby , Anlaby ) 1585 - 1645
Edward Aglionby
(Brougham ) 1587 - 1648
Edward Aglionby
(Brougham ) 1587 - 1648
Edward Ayscough
1589 - post 1646
John Alford
(Bisshop ) c. 1590 - 1649
John Alford
(Bisshop ) c. 1590 - 1649
John Angell
(Edolphe ) 1592 - 1670
John Angell
(Edolphe ) 1592 - 1670
Sir Edward Alford
(Hicks , Corbet ) 1592 - 1653
Sir William Armine (Armyne)
(Hicks , Talbot ) 1593 - 1651
Sir William Armine (Armyne)
(Hicks , Talbot ) 1593 - 1651
Sir William Armine (Armyne)
(Hicks , Talbot ) 1593 - 1651
Sir William Armine (Armyne)
(Hicks , Talbot ) 1593 - 1651
Sir William Armine (Armyne)
(Hicks , Talbot ) 1593 - 1651
Denzil Holles
(Ashley ) post 1595 - 1680
John Anketell
(Touchet ) 1597 - 1638
Nicholas Arnold
(Moore ) 1599 - c. 1665
Nicholas Arnold
(Moore ) 1599 - c. 1665
Evers Armine (Armyne)
(Tredway ) 1599 - ante 1681
John Ashburnham
(Holland , Kenn ) 1602 - 1671
William Aldburgh
(Mallory ) c. 1607 - 1648
William Aldburgh
(Mallory ) c. 1607 - 1648
Sir Ralph Assheton
(Tufton , Harrington ) 1617 - 1680
Sir Ralph Assheton
(Tufton , Harrington ) 1617 - 1680
Houses of Parliament [MP] 1630-9
Houses of Parliament [MP] 1640-9
Sir Henry Anderson
(Remington , ? , Hopkins ) 1583 - ante 1660
Sir John Hotham
(Rodes , Rokesby , Anlaby ) 1585 - 1645
John Alford
(Bisshop ) c. 1590 - 1649
John Alford
(Bisshop ) c. 1590 - 1649
Sir William Armine (Armyne)
(Hicks , Talbot ) 1593 - 1651
John Ashburnham
(Holland , Kenn ) 1602 - 1671
John Ashburnham
(Holland , Kenn ) 1602 - 1671
William Ashburnham
(Boteler ) c. 1604 - 1679
William Ashburnham
(Boteler ) c. 1604 - 1679
William Aldburgh
(Mallory ) c. 1607 - 1648
William Aldburgh
(Mallory ) c. 1607 - 1648
William Aldburgh
(Mallory ) c. 1607 - 1648
Arthur Annesley
(Altham ) 1614 - 1686
Sir William Ayscough
(Burgoyne ) 1614 - 1695
Henry Arthington
(Fairfax ) 1615 - 1671
Richard Arundell
(Bagge ) c. 1616 - 1687
Richard Arundell
(Bagge ) c. 1616 - 1687
Sir Ralph Assheton
(Tufton , Harrington ) 1617 - 1680
Sir Ralph Assheton
(Tufton , Harrington ) 1617 - 1680
Houses of Parliament [MP] 1650-9
Arthur Annesley
(Altham ) 1614 - 1686
Henry Arthington
(Fairfax ) 1615 - 1671
Thomas Archer
(Leigh ) 1619 - 1685
Sir Robert Atkyns
(Clarke , Dacres ) 1620 - 1710
Sir Robert Atkyns
(Clarke , Dacres ) 1620 - 1710
Francis Aungier
(Carr , Chichester ) c. 1632 - 1700
William Ashurst
+ post 1654
Samuel Ashe
(Pleydell ) + 1708
Houses of Parliament [MP] 1660-9
Sir Benjamin Ayloffe
(Archdale , Fanshawe , Porter ) 1592 - 1662
Phineas Andrews
(Fanshawe ) c. 1600 - 1661
Phineas Andrews
(Fanshawe ) c. 1600 - 1661
John Ashburnham
(Holland , Kenn ) 1602 - 1671
William Ashburnham
(Boteler ) c. 1604 - 1679
Thomas Armeston
c. 1606 - 1685
Isaac Appleton
(Alington ) 1606 - 1661
Sir Matthew Appleyard
(Pelham ) c. 1607 - 1670
Sir Philip Wodehouse
(Cotton ) 1608 - 1681
Sir Francis Anderson
(Dent ) 1614 - 1679
Sir Francis Anderson
(Dent ) 1614 - 1679
Siir Anthony Aucher
(Hatton , Hewytt ) c. 1614 - 1692
Arthur Annesley
(Altham ) 1614 - 1686
Henry Arthington
(Fairfax ) 1615 - 1671
Richard Arundell
(Bagge ) c. 1616 - 1687
Richard Arundell
(Bagge ) c. 1616 - 1687
Sir Allen Apsley
(Petre ) 1616 - 1683
Sir Ralph Assheton
(Tufton , Harrington ) 1617 - 1680
Sir Ralph Assheton
(Tufton , Harrington ) 1617 - 1680
Thomas Archer
(Leigh ) 1619 - 1685
Sir Robert Atkyns
(Clarke , Dacres ) 1620 - 1710
Sir Walter Acton
(Cresset ) c. 1620 - 1665
John Alleyn
1621 - 1663
Dr Thomas Arris
(Eldred ) c. 1622 - c. 1684
Nicholas Arundell
1623 - 1666
Denny Ashburnham
(Ashburnham , Watkins ) c. 1628 - 1697
Denny Ashburnham
(Ashburnham , Watkins ) c. 1628 - 1697
Sir Edward Atkyns
(Lucy ) c. 1630 - 1698
Francis Aungier
(Carr , Chichester ) c. 1632 - 1700
Francis Aungier
(Carr , Chichester ) c. 1632 - 1700
Sir John Austen
(Hale ) c. 1640 - 1699
Robert Austen
(Freke ) c. 1641 - 1696
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
John Arundell
(Acland , Slingsby ) 1649 - ante 1699
Houses of Parliament [MP] 1670-9
Sir Francis Anderson
(Dent ) 1614 - 1679
Arthur Acland
(Chichester ) 1616 - 1691
Sir Ralph Assheton
(Tufton , Harrington ) 1617 - 1680
Sir Ralph Assheton
(Tufton , Harrington ) 1617 - 1680
Sir Joseph Ashe
(Wilson ) 1618 - 1686
Sir Joseph Ashe
(Wilson ) 1618 - 1686
Sir Joseph Ashe
(Wilson ) 1618 - 1686
Sir Matthew Andrews
(? ) c. 1630 - 1711
Sir Thomas Armstrong
(Pollexfen ) 1633 - 1684
Sir Thomas Armstrong
(Pollexfen ) 1633 - 1684
Robert Apreece
(Bexwell ) c. 1638 - 1723
Robert Apreece
(Bexwell ) c. 1638 - 1723
Richard Ayliffe
(Brooke ) 1640 - 1682
Richard Ayliffe
(Brooke ) 1640 - 1682
Richard Ayliffe
(Brooke ) 1640 - 1682
Robert Austen
(Freke ) c. 1641 - 1696
Robert Austen
(Freke ) c. 1641 - 1696
James Annesley
(Manners ) c. 1645 - 1690
James Annesley
(Manners ) c. 1645 - 1690
John Alford
(Jackson ) 1645 - 1691
John Alford
(Jackson ) 1645 - 1691
Sir Robert Atkyns
(Carteret ) 1647 - 1711
Sir Robert Atkyns
(Carteret ) 1647 - 1711
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
Sir Thomas Allin
(Colwall ) c. 1651 - 1696
Sir Thomas Allin
(Colwall ) c. 1651 - 1696
Anthony Ashley Cooper
(Manners ) 1652 - 1699
Anthony Ashley Cooper
(Manners ) 1652 - 1699
Edward Ashe
1654 - 1731
Edward Ashe
1654 - 1731
Henry Arthington
1655 - 1682
John Ashburnham
(Vaughan ) 1656 - 1710
John Ashburnham
(Vaughan ) 1656 - 1710
Richard Atherton
(Holt , Dodding ) 1657 - 1687
Samuel Ashe
(Pleydell ) + 1708
Houses of Parliament [MP] 1680-9
Sir William Ayscough
(Burgoyne ) 1614 - 1695
Sir Joseph Ashe
(Wilson ) 1618 - 1686
Sir Robert Atkyns
(Clarke , Dacres ) 1620 - 1710
Denny Ashburnham
(Ashburnham , Watkins ) c. 1628 - 1697
Sir Matthew Andrews
(? ) c. 1630 - 1711
Sir Matthew Andrews
(? ) c. 1630 - 1711
Sir Thomas Armstrong
(Pollexfen ) 1633 - 1684
John Arnold
(Cooke ) c. 1635 - 1702
John Arnold
(Cooke ) c. 1635 - 1702
John Arnold
(Cooke ) c. 1635 - 1702
Herbert Aubrey
(Brydges ) c. 1635 - 1691
Herbert Aubrey
(Brydges ) c. 1635 - 1691
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Richard Ayliffe
(Brooke ) 1640 - 1682
Sir John Austen
(Hale ) c. 1640 - 1699
Robert Austen
(Freke ) c. 1641 - 1696
William Allestry
(Lorimer , Booth ) c. 1642 - c. 1700
Edmund Assheton
c. 1643 - 1695
Sir Thomas Samwell
(Gooday , Godschalk ) c. 1645 - 1694
Thomas Andrew
(Kinnesman ) c. 1645 - 1722
James Annesley
(Manners ) c. 1645 - 1690
Sir Henry Ashurst
(Paget ) 1645 - 1711
Sir Henry Ashurst
(Paget ) 1645 - 1711
John Alford
(Jackson ) 1645 - 1691
Sir Robert Atkyns
(Carteret ) 1647 - 1711
Sir Robert Atkyns
(Carteret ) 1647 - 1711
Sir William Ashurst
(Thompson ) 1647 - 1720
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
John Arundell
(Acland , Slingsby ) 1649 - ante 1699
Sir Edward Ayscough
(Skinner , Harbord ) 1650 - 1699
Sir Edward Ayscough
(Skinner , Harbord ) 1650 - 1699
Sir Edward Acton
(Walter ) c. 1650 - 1716
Jeffrey Amherst
(Yates , Amherst ) 1650 - 1713
John Ashe
(? ) c. 1653 - ante 1688
Edward Ashe
1654 - 1731
Edward Ashe
1654 - 1731
John Ashburnham
(Vaughan ) 1656 - 1710
John Ashburnham
(Vaughan ) 1656 - 1710
Richard Atherton
(Holt , Dodding ) 1657 - 1687
Matthew Appleyard
(Ramsden ) c. 1660 - 1700
Michael Arnold
(? ) + 1690
Houses of Parliament [MP] 1690-9
Sir Matthew Andrews
(? ) c. 1630 - 1711
Sir Matthew Andrews
(? ) c. 1630 - 1711
John Arnold
(Cooke ) c. 1635 - 1702
John Arnold
(Cooke ) c. 1635 - 1702
Robert Apreece
(Bexwell ) c. 1638 - 1723
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Sir John Austen
(Hale ) c. 1640 - 1699
Sir John Austen
(Hale ) c. 1640 - 1699
Sir John Austen
(Hale ) c. 1640 - 1699
Robert Austen
(Freke ) c. 1641 - 1696
Robert Austen
(Freke ) c. 1641 - 1696
Sir Thomas Samwell
(Gooday , Godschalk ) c. 1645 - 1694
Thomas Andrew
(Kinnesman ) c. 1645 - 1722
Thomas Andrew
(Kinnesman ) c. 1645 - 1722
Sir Henry Ashurst
(Paget ) 1645 - 1711
Sir Henry Ashurst
(Paget ) 1645 - 1711
Sir William Ashurst
(Thompson ) 1647 - 1720
Sir William Ashurst
(Thompson ) 1647 - 1720
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
Sir Edward Ayscough
(Skinner , Harbord ) 1650 - 1699
Sir Edward Ayscough
(Skinner , Harbord ) 1650 - 1699
Sir Edward Ayscough
(Skinner , Harbord ) 1650 - 1699
Sir Edward Acton
(Walter ) c. 1650 - 1716
Sir Edward Acton
(Walter ) c. 1650 - 1716
Sir Edward Acton
(Walter ) c. 1650 - 1716
Sir Richard Levinge
(Corbyn , Johnson ) 1656 - 1724
Andrew Archer
(Dashwood ) 1659 - 1741
Matthew Appleyard
(Ramsden ) c. 1660 - 1700
Sir Robert Austen
1664 - 1706
Anthony Ashley Cooper
(Ewer ) 1671 - 1713
Maurice Cooper
(Popple ) 1675 - 1726
Henry Ashurst
+ post 1698
Robert Austen
(Strode ) + post 1701
Houses of Parliament [MP] 1700-9
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Thomas Andrew
(Kinnesman ) c. 1645 - 1722
Thomas Andrew
(Kinnesman ) c. 1645 - 1722
Sir Henry Ashurst
(Paget ) 1645 - 1711
Sir William Ashurst
(Thompson ) 1647 - 1720
Sir William Ashurst
(Thompson ) 1647 - 1720
Sir William Ashurst
(Thompson ) 1647 - 1720
Sir William Ashurst
(Thompson ) 1647 - 1720
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
William Ashe
(Popham , Rivett ) 1647 - 1713
Sir Edward Acton
(Walter ) c. 1650 - 1716
Sir Edward Acton
(Walter ) c. 1650 - 1716
Sir Edward Acton
(Walter ) c. 1650 - 1716
John Hutton
(Dyke ) 1659 - 1731
Robert Austen
(Strode ) + post 1701
M/? Ashe
+ post 1705
Richard Assheton
(Parker ) + post 1705
Richard Acland
+ post 1713
Houses of Parliament [MP] 1710-19
Henry Ashurst
* 164
Sir Richard Levinge
(Corbyn , Johnson ) 1656 - 1724
Sir George Warrender
(Lawrie , Blair ) c. 1658 - 1722
Owen Brigstocke
(Browne ) 1679 - 1746
Thomas Cave
(Verney ) 1681 - 1719
M/? Samwell
post 1685 - post 1715
Houses of Parliament [MP] 1710-9
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Sir Jacob Astley
(Wodehouse ) 1640 - 1729
Houses of Parliament [MP] 1720-9
Charles Tottenham
(Cliffe ) 1685 - 1758
Richard Arundell
* post 1693
Sir Charles Hotham
(Stanhope ) 1693 - 1738
Sir Charles Hotham
(Stanhope ) 1693 - 1738
Houses of Parliament [MP] 1730-9
John Shafto
(Jackson ) c. 1693 - 1742
Houses of Parliament [MP] 1740-9
Thomas Bermingham
(Daly ) 1717 - 1799
Sir Francis Poole
(Pelham ) + 1763
Houses of Parliament [MP] 1750-9
Henry Fane
(Rowe , Wynne , Luther ) 1703 - 1777
Houses of Parliament [MP] 1760-9
Edmund Corry formerly Leslie
(Corry ) ante 1720 - 1764
John Parnell
(Ward ) c. 1720 - 1782
Sir John/Robert Blackwood
(Stevenson ) 1722 - 1799
Lt.Gen. William Amherst
(Patterson ) 1732 - 1781
Francis Child
1735 - 1763
Sir John Aubrey
(Colebrooke , Carter ) 1739 - 1826
Peter Beckford
(Pitt ) 1740 - 1811
William Power Keating Trench
(Gardiner ) 1741 - 1805
William Gore
(Gore ) 1744 - 1815
William Joliffe
(Hylton ) 1745 - 1802
Houses of Parliament [MP] 1770-9
James Alexander
(Crawford ) 1730 - 1802
Sir John Aubrey
(Colebrooke , Carter ) 1739 - 1826
Thomas Assheton Smith
(Wynne ) c. 1750 - 1828
Rt.Hon. William Adam
(Elphinstone ) 1751 - 1839
Robert Dillon
(Greene ) 1754 - 1795
Houses of Parliament [MP] 1780-9
Sir John Aubrey
(Colebrooke , Carter ) 1739 - 1826
Sir John Aubrey
(Colebrooke , Carter ) 1739 - 1826
Rt.Hon. William Adam
(Elphinstone ) 1751 - 1839
Rt.Hon. William Adam
(Elphinstone ) 1751 - 1839
William Sotheron
(Barker ) 1755 - 1806
Thomas Kemp
c. 1760 - 1810
Houses of Parliament [MP] 1790-9
Sir John Aubrey
(Colebrooke , Carter ) 1739 - 1826
Sir John Aubrey
(Colebrooke , Carter ) 1739 - 1826
Thomas Assheton Smith
(Wynne ) c. 1750 - 1828
John Fane
(Parker ) 1751 - 1824
Rt.Hon. William Adam
(Elphinstone ) 1751 - 1839
Sir Benjamin Hobhouse
(Cam , Parry ) 1757 - 1831
James Caulfield Browne
(Cavendish ) 1765 - 1825
Sir Thomas Cave
(Sherard ) 1766 - 1792
Rt.Hon. Charles Arbuthnot
(Lisle , Fane ) 1767 - 1850
Sir Joseph Sydney Yorke
(Rattray , Paulet ) 1768 - 1831
Hylton Joliffe
(Shirley ) 1773 - 1843
Houses of Parliament [MP] 1800-9
Humphrey Howarth
1749 - 1827
Humphrey Howarth
1749 - 1827
Rt.Hon. William Adam
(Elphinstone ) 1751 - 1839
Sir Benjamin Hobhouse
(Cam , Parry ) 1757 - 1831
Sir Benjamin Hobhouse
(Cam , Parry ) 1757 - 1831
Thomas Kemp
c. 1760 - 1810
Mervyn Archdall
(Rochfort ) 1763 - 1839
Sir Hugh Innes
c. 1764 - 1831
John Irving
1766 - 1845
William Johnstone Hope formerly Hope
(Johnstone , Eden ) 1766 - 1831
Rt.Hon. Charles Arbuthnot
(Lisle , Fane ) 1767 - 1850
Sir Joseph Sydney Yorke
(Rattray , Paulet ) 1768 - 1831
John Jocelyn
(Fitzgerald ) 1769 - 1828
Osborne Jervis formerly Markham
(Thynne , Jervis ) 1769 - 1827
Gen.Sir George Anson
(Hamilton ) 1769 - 1849
Peter Baillie
(Pinney ) 1771 - 1811
Edward Berkeley Portman
(Whitby , Hulse ) 1771 - 1823
Edward Berkeley Portman
(Whitby , Hulse ) 1771 - 1823
Arthur Atherley
(Kerr ) 1772 - 1844
Hylton Joliffe
(Shirley ) 1773 - 1843
William Thornton Astell formerly Thornton
(Harvey ) 1774 - 1847
Archibald Acheson
(Sparrow ) 1776 - 1849
James Abercromby
(Leigh ) 1776 - 1858
Charles William Pochin
(Winstanley ) 1777 - 1817
Sir Charles Jenkinson
(Campbell ) 1779 - 1855
William Ormsby-Gore formerly Gore
(Ormsby ) 1779 - 1860
Charles Anderson Pelham
(Bridgeman-Simpson ) 1781 - 1846
Charles Anderson Pelham
(Bridgeman-Simpson ) 1781 - 1846
Sir William Amcotts Ingilby formerly Ingilby
(Atkinson , Clementson ) 1783 - 1854
Charles Cecil Cope Jenkinson
(Shuckburgh-Evelyn ) 1784 - 1851
Charles Allanson Winn
1784 - 1840
Robert Jocelyn
(Stapleton , Andrews ) 1788 - 1870
Houses of Parliament [MP] 1810-19
Sir John Aubrey
(Colebrooke , Carter ) 1739 - 1826
Sir Hugh Innes
c. 1764 - 1831
Adml. Frank Sotheron formerly Frank
(Barker , Braddyel ) 1765 - 1839
Rt.Hon. Charles Arbuthnot
(Lisle , Fane ) 1767 - 1850
Rt.Hon. Charles Arbuthnot
(Lisle , Fane ) 1767 - 1850
John Innes
(? ) 1767 - 1838
Sir Joseph Sydney Yorke
(Rattray , Paulet ) 1768 - 1831
Sir Joseph Sydney Yorke
(Rattray , Paulet ) 1768 - 1831
Sir Joseph Sydney Yorke
(Rattray , Paulet ) 1768 - 1831
James Alexander
(Dundas , Dashwood ) 1769 - 1848
John Hensleigh Allen
(Seymour ) 1769 - 1843
Lt.Gen. William Henry Pringle
(Eliot ) c. 1771 - 1840
Lt.Gen. William Henry Pringle
(Eliot ) c. 1771 - 1840
Harrington Hudson
(Townshend ) 1772 - 1826
Arthur Atherley
(Kerr ) 1772 - 1844
Richard Hare
(Dillon ) 1773 - 1827
Pryse Pryse formerly Loveden
(Flower , Cavallier ) 1774 - 1849
James Abercromby
(Leigh ) 1776 - 1858
Masterton Ure
1777 - 1863
Arthur Percy Upton
1777 - 1855
John Jones
1777 - 1842
William Henry Ashurst
(Mosley , Morshead ) 1778 - 1846
Richard Arkwright
(Beresford ) 1781 - 1832
Thomas Read Kemp
(Baring , Harvey ) 1782 - 1844
Charles Cecil Cope Jenkinson
(Shuckburgh-Evelyn ) 1784 - 1851
Charles Cecil Cope Jenkinson
(Shuckburgh-Evelyn ) 1784 - 1851
Thomas Knox
(Stuart ) 1786 - 1858
Thomas Knox
(Stuart ) 1786 - 1858
Sir Thomas Dyke Acland
(Hoare ) 1787 - 1871
Lt.Col. Henry Vane
(Poulett ) 1788 - 1864
Lt.Col. Henry Vane
(Poulett ) 1788 - 1864
Lt.Col. Henry Vane
(Poulett ) 1788 - 1864
Robert Jocelyn
(Stapleton , Andrews ) 1788 - 1870
William John Frederick Powlett formerly Vane
(Lowther ) 1792 - 1864
William John Frederick Powlett formerly Vane
(Lowther ) 1792 - 1864
Peter Browne
(Puget ) 1794 - 1872
George James Welbore Agar-Ellis
(Howard ) 1797 - 1833
Maj.Gen. George Anson
(Weld Forester ) 1797 - 1857
Houses of Parliament [MP] 1820-9
Sir John Aubrey
(Colebrooke , Carter ) 1739 - 1826
John Wells
(Puget ) 1761 - 1848
Rt.Hon. Charles Arbuthnot
(Lisle , Fane ) 1767 - 1850
Richard Ironmonger
(Bradley ) c. 1772 - 1826
Thomas Assheton Smith
(Webber ) 1776 - 1858
John Jones
1777 - 1842
William Augustus Johnson
(Foster ) 1777 - 1863
Sir John Dugdale Astley
(Page ) 1778 - 1842
Maj.Gen. Hugh Arbuthnot
c. 1780 - 1868
Andrew Arcedeckne
(Beckford ) 1780 - 1849
Richard Arkwright
(Beresford ) 1781 - 1832
Alexander Powell
(Law ) 1782 - 1847
Thomas Read Kemp
(Baring , Harvey ) 1782 - 1844
Thomas Read Kemp
(Baring , Harvey ) 1782 - 1844
Sir William Amcotts Ingilby formerly Ingilby
(Atkinson , Clementson ) 1783 - 1854
Edward Henry A Court
1783 - 1855
Charles Ashe A Court Repington formerly A Court
(Gibbs ) 1784 - 1861
George Mark Arthur Way Allanson Winn
(Majendie ) 1785 - 1827
Sir Robert Harry Inglis
(Biscoe ) 1786 - 1855
Sir Robert Harry Inglis
(Biscoe ) 1786 - 1855
Sir Robert Harry Inglis
(Biscoe ) 1786 - 1855
Sir John Cam Hobhouse
(Hay ) 1786 - 1869
Henry Alexander
(Pringle , Taylor ) 1787 - 1861
Sir Thomas Dyke Acland
(Hoare ) 1787 - 1871
William Francis Spencer Ponsonby
(Ashley Cooper ) 1787 - 1855
Lt.Col. Henry Vane
(Poulett ) 1788 - 1864
William James
(Rutson ) 1791 - 1861
Sir Charles Abney-Hastings
1792 - 1858
Gibbs Crawfurd Antrobus
(Trotter , Crofton ) 1793 - 1861
Gibbs Crawfurd Antrobus
(Trotter , Crofton ) 1793 - 1861
Thomas Slingsby Duncombe
1796 - 1861
Henry Francis Hepburne Scott
(Baillie ) 1796 - 1867
Samuel Trehawke Kekewich
(Langston , Buck ) 1796 - 1873
George James Welbore Agar-Ellis
(Howard ) 1797 - 1833
George James Welbore Agar-Ellis
(Howard ) 1797 - 1833
Percy Ashburnham
(By ) 1799 - 1881
Charles Denham Orlando Jephson Norreys form
(Franks ) 1799 - 1888
George Ralph Campbell Abercromby
(Forbes ) 1800 - 1852
Robert Grosvenor
(Wellesley ) 1801 - 1893
Robert Grosvenor
(Wellesley ) 1801 - 1893
Sir Anthony Ashley Cooper
(Cowper ) 1801 - 1885
William George Frederick Cavendish Scott-Bentinck
1802 - 1848
Anthony William Ashley Cooper
(Baillie ) 1803 - 1877
William Pitt Amherst
(Percy ) 1805 - 1886
Houses of Parliament [MP] 1830-9
Sir Hugh Innes
c. 1764 - 1831
John Irving
1766 - 1845
Rt.Hon. Charles Arbuthnot
(Lisle , Fane ) 1767 - 1850
Arthur Atherley
(Kerr ) 1772 - 1844
Hylton Joliffe
(Shirley ) 1773 - 1843
Hylton Joliffe
(Shirley ) 1773 - 1843
Francis Jeffrey
(Wilson , Wilkes ) 1773 - 1850
Francis Jeffrey
(Wilson , Wilkes ) 1773 - 1850
Francis Jeffrey
(Wilson , Wilkes ) 1773 - 1850
Francis Jeffrey
(Wilson , Wilkes ) 1773 - 1850
Thomas Assheton Smith
(Webber ) 1776 - 1858
James Abercromby
(Leigh ) 1776 - 1858
Col. Hugh Duncan Baillie
(Reynett ) 1777 - 1866
John Jones
1777 - 1842
John Jones
1777 - 1842
William Augustus Johnson
(Foster ) 1777 - 1863
Sir John Dugdale Astley
(Page ) 1778 - 1842
William Ormsby-Gore formerly Gore
(Ormsby ) 1779 - 1860
William Ormsby-Gore formerly Gore
(Ormsby ) 1779 - 1860
Adml.Sir Charles Adam
(Brydone ) 1780 - 1853
Adml.Sir Charles Adam
(Brydone ) 1780 - 1853
Sir William Amcotts Ingilby formerly Ingilby
(Atkinson , Clementson ) 1783 - 1854
Edward Henry A Court
1783 - 1855
Richard Jenkins
(Spottiswoode ) 1785 - 1853
Richard Jenkins
(Spottiswoode ) 1785 - 1853
Thomas Knox
(Stuart ) 1786 - 1858
Sir John Cam Hobhouse
(Hay ) 1786 - 1869
Sir Thomas Dyke Acland
(Hoare ) 1787 - 1871
William Francis Spencer Ponsonby
(Ashley Cooper ) 1787 - 1855
William Francis Spencer Ponsonby
(Ashley Cooper ) 1787 - 1855
William Addams Williams
(Nicholl ) 1787 - 1861
Lt.Col. Henry Vane
(Poulett ) 1788 - 1864
Lt.Col. Henry Vane
(Poulett ) 1788 - 1864
Henry John Adeane
(King , Stanley ) 1789 - 1847
Theobald (Toby) Jones
1790 - 1868
William James
(Rutson ) 1791 - 1861
William James
(Rutson ) 1791 - 1861
Sir Andrew Agnew
(Carnegie ) 1793 - 1849
George Arthur Annesley
(Sims ) 1793 - 1841
Thomas Slingsby Duncombe
1796 - 1861
George James Welbore Agar-Ellis
(Howard ) 1797 - 1833
Maj.Gen. George Anson
(Weld Forester ) 1797 - 1857
Maj.Gen. George Anson
(Weld Forester ) 1797 - 1857
Andrew Johnston
(Pearson , Buxton ) 1798 - 1862
Andrew Johnston
(Pearson , Buxton ) 1798 - 1862
Charles Philip Yorke
(Liddell ) 1799 - 1873
Charles Philip Yorke
(Liddell ) 1799 - 1873
Charles Philip Yorke
(Liddell ) 1799 - 1873
Charles Philip Yorke
(Liddell ) 1799 - 1873
John Yarde Buller formerly Buller Yarde Buller
(Wilson Patten ) 1799 - 1871
Philip Pusey
(Herbert ) 1799 - 1855
Philip Pusey
(Herbert ) 1799 - 1855
Philip Pusey
(Herbert ) 1799 - 1855
Philip Pusey
(Herbert ) 1799 - 1855
Charles Denham Orlando Jephson Norreys form
(Franks ) 1799 - 1888
Charles John Baillie-Hamilton
(Bertie ) 1800 - 1865
Sir William George Hylton Joliffe
(Paget , Sheffield ) 1800 - 1876
Sir William George Hylton Joliffe
(Paget , Sheffield ) 1800 - 1876
Sir Anthony Ashley Cooper
(Cowper ) 1801 - 1885
Sir Anthony Ashley Cooper
(Cowper ) 1801 - 1885
Lt.Col. Charles George James Arbuthnot
(Vivian ) 1801 - 1870
Gilbert East Joliffe
(Banks ) 1802 - 1833
Henry Bingham Baring
(Brudenell , de Martinoff ) 1804 - 1869
Henry Bingham Baring
(Brudenell , de Martinoff ) 1804 - 1869
Joseph Yorke
(Carew ) 1807 - 1889
Anthony Henry Ashley Cooper
(Pattison ) 1807 - 1858
John Young
(Dalton ) 1807 - 1876
Charles Anderson Worsley Anderson Pelham
(Maude ) 1809 - 1862
Charles Anderson Worsley Anderson Pelham
(Maude ) 1809 - 1862
Charles Anderson Worsley Anderson Pelham
(Maude ) 1809 - 1862
Sir Thomas Dyke Acland
(Mordaunt , Erskine ) 1809 - 1898
Archibald Primrose
(Stanhope ) 1809 - 1851
John George Brabazon Ponsonby
(Lambton , Gordon-Lennox ) 1809 - 1880
John George Brabazon Ponsonby
(Lambton , Gordon-Lennox ) 1809 - 1880
John George Brabazon Ponsonby
(Lambton , Gordon-Lennox ) 1809 - 1880
Sidney Herbert
(A Court ) 1810 - 1861
Mervyn Edward Archdall
1812 - 1895
Thomas Knox
(Rimington ) 1816 - 1858
Houses of Parliament [MP] 1840-9
Pryse Pryse formerly Loveden
(Flower , Cavallier ) 1774 - 1849
William Thornton Astell formerly Thornton
(Harvey ) 1774 - 1847
Sir John Cam Hobhouse
(Hay ) 1786 - 1869
William John Frederick Powlett formerly Vane
(Lowther ) 1792 - 1864
Sir William George Hylton Joliffe
(Paget , Sheffield ) 1800 - 1876
Robert Grosvenor
(Wellesley ) 1801 - 1893
Sir Anthony Ashley Cooper
(Cowper ) 1801 - 1885
Houses of Parliament [MP] 1850-9
William John Frederick Powlett formerly Vane
(Lowther ) 1792 - 1864
Samuel Trehawke Kekewich
(Langston , Buck ) 1796 - 1873
John Harvey Astell formerly Thornton
(Nisbet ) 1806 - 1887
John Harvey Astell formerly Thornton
(Nisbet ) 1806 - 1887
Henry Austin Bruce
(Beadon , Napier ) 1815 - 1895
Charles Frederick Ashley Cooper Ponsonby
(Ponsonby ) 1815 - 1896
Charles Frederick Ashley Cooper Ponsonby
(Ponsonby ) 1815 - 1896
Charles Henry Wyndham A Court Repington
1819 - 1903
Rt.Hon. William Patrick Adam
(Wyllie ) 1823 - 1882
John Thomas Browne
1824 - 1903
Sir Hedworth Hylton Jolliffe (Joliffe)
(Byng , Lambert ) 1829 - 1899
Ashley George John Ponsonby
1831 - 1898
Ashley George John Ponsonby
1831 - 1898
Anthony Ashley Cooper
(Chichester ) 1831 - 1886
Anthony Ashley Cooper
(Chichester ) 1831 - 1886
Henry John Adeane
(Yorke ) 1833 - 1870
Charles Anderson Pelham
(Hare ) 1835 - 1875
William Archer Amherst
(Cornwallis , Vaughan ) 1836 - 1910
Houses of Parliament [MP] 1860-9
Sir Thomas Dyke Acland
(Mordaunt , Erskine ) 1809 - 1898
John Reginald Yorke
(Douglas , de Tuyll de Serooskerken ) 1836 - 1912
William Archer Amherst
(Cornwallis , Vaughan ) 1836 - 1910
Charles Philip Yorke
(Wellesley ) 1836 - 1897
Andrew Johnston
+ post 1874
Houses of Parliament [MP] 1870-9
William Humphrys Archdall
1813 - 1899
Colin Minton Campbell
(Browne-Cave ) 1827 - 1885
Col.Sir John Dugdale Astley
(Corbett ) 1828 - 1894
John Reginald Yorke
(Douglas , de Tuyll de Serooskerken ) 1836 - 1912
Anthony Evelyn Melbourne Ashley Cooper
(Farquhar , Cole ) 1836 - 1907
Houses of Parliament [MP] 1880-9
Sir Thomas Dyke Acland
(Mordaunt , Erskine ) 1809 - 1898
Mordaunt Bisset
(Popham ) 1826 - c. 1884
John Reginald Yorke
(Douglas , de Tuyll de Serooskerken ) 1836 - 1912
Anthony Evelyn Melbourne Ashley Cooper
(Farquhar , Cole ) 1836 - 1907
Houses of Parliament [MP] 1890-9
Houses of Parliament [MP] 1900-74
Sir George William Kekewich
1841 - 1921
Lt-Col. Herbert Henry Spender-Clay
(Astor ) 1875 - 1937
Sir (James) Douglas Wishout Thomson
(hidden ) 1905 - 1972
hidden
hidden
Sir Robert Michael Conal McNair Wilson
1930 - 1993
Sir Robert Michael Conal McNair Wilson
1930 - 1993
|